YenteYENTE MAKİNE A.Ş.MENÜENG0312 354 7334
YAYA ve KÖPRÜ KORKULUKLARI
DEKORATİF KORKULUK ve RGB LED AYDINLATMA

YAYA ve KÖPRÜ KORKULUKLARI

YAYA ve KÖPRÜ KORKULUKLARI

Yayaların ve karayolunda seyreden araçların güvenliği için köprü ve yaya yolu alanlarında uygulanan sanayi ürünleridir.

Yaya korkulukları ve köprü korkulukları genelde üst geçitler, köprüler alışveriş merkezleri, apartmanlarda yayaların ve araçların istemsiz yoldan çıkmasını ve düşmesini engelleyerek emniyetinin sağlanması amacıyla yapılmaktadır. Değişik tip ve ebatlarda paslanmaz, galvanizli veya boyalı olarak farklı malzemeler ve üretim teknikleri kullanılarak uygulamalar yapılabilmektedir.

Yaya ve Köprü Korkulukları Uygulama Alanları Ankara

  • Daha çok hafif araç trafiğine sahip köprülerde tercih edilir.
  • Esnek ray sayesinde çarpma esnasındaki hareket enerjisi emilir.
  • Daha düşük çalışma genişliği istenilmesi halinde köprü koruyucu ağır hizmet tipi otokorkuluklar tercih edilmelidir.

Dekoratif Köprü Korkulukları

Dekoratif yaya korkulukları iç ve dış mekanlarda yayaların güvenli dolaşımının yanı sıra mekanın prestijinin artırılması maksadı ile kullanılır. Projesine ve güvenlik normlarına uygun korkulukların yapımında galvanize çelik, boya, paslanmaz çelik, cam  ve aluminyum gibi malzemeler ve yüzey bitiş uygulamaları kullanılır.

Paslanmaz Çelik Yaya Korkulukları

Paslanmaz çelik yaya korkulukları çok sade paslanmaz boru  boru uygulamalarından lazer kesim lamalı ve motifli, camlı, halat gerdirmeli çok prestijli uygulamalara geniş bir çeşit yelpazesine sahiptir.

Boyalı Çelik Köprü Korkulukları

Boyalı çelik yaya korkulukları sade olarak çelik boru veya lazer kesim lamalı ve motifli olarak üretilebilir. Elektro statik toz boya veya bilinenen adıyla fırın boyalı korkuluklarda renk tercihi paslanmaz çelik veya sıcak daldırma galvanizli korkuluklara göre çok geniştir.

Galvanize Çelik Yaya Korkulukları

Korkuluk yapımında kullanılan çeliğin sıcak daldırma galvaniz kaplama ile kullanım ömrü  arttırılır. Daldırma galvaniz korkuluklar köprü korkuluğu, otopark korkuluğu, otoyol kenarı korkulukları gibi dış mekan korkulukları olarak tercih edillir.

Cam Yaya Korkulukları

Cam korkulukların yapımında projesine ve ilgili yasalara uygunluk sağlayacak şekilde yüzey dayanımı arttırılmış temperli laminasyon camlar ve boyalı çelik veya paslanmaz çelik bağlantı elemanları kullanılır.

Yaya Ve Köprü Korkulukları Galeri
Yaya Ve Köprü Korkulukları Projeler
Yaya Ve Köprü Korkulukları Yorumlar
KATALOĞUMUZ
HakkımızdaYenteYente Makine A.Ş.
0312 354 7334
0312 354 7388